Sukces w biznesie

14 grudnia 2013 roku w Rzeszowie odbyła się konferencja zatytułowana “Sukces w biznesie – od czego on tak naprawdę zależy”.

Organizatorem przedsięwzięcia było ASBIRO, czyli Alternatywna Szkoła Biznesu i Rozwoju Osobistego.

Głos zabrały znakomite osobowości świata biznesu.

blikleAndrzej Jacek Blikle

Profesor matematyki, producent znakomitych pączków.

Historia Andrzeja Blikle to jeden z 20 sukcesów gospodarczych w Polsce w latach 1990 – 2010, o których pisze w swojej książce jeden z najbogatszych polaków Leszek Czarnecki („Biznes po prostu”). O wyborze tych sukcesów gospodarczych mówi tak:

„Pragnąłem pokazać przykłady wielkich osobowości, które ciężką pracą, kreatywnością i pełnym pasji zaangażowaniem potrafiły osiągnąć niezwykły sukces.”

Jego wykłady i warsztaty koncentrują się wokół TQM, czyli zarządzania kompleksową jakością – tę metodę wdrożył w swojej firmie już w 1997 r. Za zaangażowanie w program zarządzania kompleksową jakością firma A.Blikle została odznaczona, w 2008 r., przez Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, Medalem im. Tadeusza Kotarbińskiego. Dwa lata później (2010 r.) firma A.Blikle otrzymała „Wyróżnienie Specjalne: A.Blikle — Kwitnąca Marka Rodzinna”.

A. Blikle zajmuje się różnorodną działalnością społeczną. Jest m.in. członkiem europejskiej akademii nauk Akademia Europaea, honorowym członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, jak również przewodniczącym Rady Fundacji Centrum im. Adama Smitha. Angażuje się także w inne działalności społeczne, kulturowe czy charytatywne. Jest m.in. członkiem Społecznego Komitetu Opieki Nad Starymi Powązkami im. Jerzego Waldorffaoraz Stowarzyszenia Matematyków i Informatyków z Niepełnosprawnościami i ich Przyjaciół “Integrał”.

Posiada liczne nagrody i odznaczenia m.in.: Nagroda Polskiego Towarzystwa Matematycznego dla Młodych Matematyków (1967), Zasłużony dla Warszawy — odznaczenie przyznane przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy (2001), Srebrny Medal imienia Jana Kilińskiego „za zasługi dla rzemiosła polskiego” (2001) oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2005), Medal Paula Harrisa — Paul Harris Fellow (2008); odznaczenie nadawane przez Rotary International.

justyna_radon

lenar_malePaweł Lenar

Przedsiębiorca, trener, autor książek oraz lider aktywnie działający w branży marketingu sieciowego.

Laureat prestiżowej nagrody Polish National Sales Awards (Profesjonalny Sprzedawca Roku) w kategorii Menedżer Branży MLM. W swojej działalności stawia na profesjonalizm i rzetelne podejście do biznesu. W krótkim czasie zbudował, razem z żoną Justyną oraz partnerami, sprawnie funkcjonującą, wielotysięczną strukturę MLM, rozwijającą się w Polsce oraz kilku krajach w europie i na świecie. Współpracuje z polską firmą marketingu wielopoziomowego FM Group. Znajduje się na pozycji Top menadżera, na jednej z najwyższych pozycji w planie marketingowym. Specjalizuje się również w tematyce związanej ze sztuką prezentacji.

baczek_maleJakub B. Bączek

Jeden z największych specjalistów z zakresu animacji czasu wolnego w kręgach akademickich, eventowych i turystycznych.

Międzynarodowy ekspert z zakresu animacji czasu wolnego. Członek EventManagers Club. Ukończył studia z tytułem mgr pedagogiki i wychowania fizycznego. Zajmuje się psychologią i animacją. Na jego zajęcia zjeżdżają się kursanci ze wszystkich zakątków kontynentu, a jego książki rozchodzą się w błyskawicznym tempie (“Animacja czasu wolnego” doczekała się już 6 wydania).

Jakub B. Bączek był animatorem w takich miejscach jak Majorka, Szwajcaria, Niemcy, Kreta, Tunezja, Zakynthos, Turcja czy Jamajka. Współpracował z takimi markami jak TVN, Radio Zet czy Neckermann Polska. Za swoją działalność otrzymał w 2012 roku tytuł “Mecenasa Edukacji”.

Wykłada na uczelniach, doradza firmom turystycznym, publikuje w takich czasopismach jak “Hotelarz”, “Rynek Turystyczny” czy “Psychologia Biznesu”. Swoje szkolenia prowadzi z pasją i zaangażowaniem. Oprócz wiedzy i doświadczenia przekazuje swoim kursantom sporo energii i inspiracji do samodzielnej pracy.

W wywiadzie dla Dziennika Turystycznego Jakub B. Bączek tak mówi o swojej firmie:

„STAGEMAN jest bardzo dynamiczną firmą. Faktycznie, co kilka tygodni ogłaszamy nasze nowe kroki lub zakończenie dużych projektów. Spółka z o. o. daje nam większą możliwość kontroli finansów i otwiera potencjał na pozyskanie nowych partnerów biznesowych. Zmiana ta oznacza, że STAGEMAN jest gotowy do rozwoju na całą Europę i że jesteśmy już na takim etapie, że firma ma sprawdzone i opracowane knowhow, które jest interesujące dla coraz większej liczby potencjalnych kandydatów na franczyzobiorców. Rozwój na kolejne kraje jest bardziej kwestią najbliższych miesięcy niż lat…”

marciniakJerzy Marciniak

Prezes Grupy Azoty Tarnów w latach 2008-2013.

Twórca jednego z największych koncernów chemicznych w Europie

ŹRÓDŁO: Success Learning

Każdy z mówców przekazał słuchaczom cenne rady i wskazówki, które w ich biznesie i działaniach sprawdziły się i przyniosły pożądane rezultaty.

Dzięki takim inicjatywom, ma się niespotykaną okazję posłuchać ludzi, którzy wiedzą co trzeba robić, jakie narządzia użyć, żeby odnieść sukces w biznesie. Są nie tylko teoretykami ale przede wszystkim praktykami, menegerami, liderami.

Ich wspólny mianownik to przede wszystkim: umiejętność planowania i wyznaczania celów, charyzma, wiedza, intuicja, odwaga w podejmowaniu decyzji i konsekwencja w działaniu.

Wszyscy mówcy są dowodem na to, że sukces w biznesie nie jest przypadkiem. Jest wynikiem ciężkiej i mądrej pracy. Wynika z ciągłego rozwoju jednostki, z ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, a przede wszystkim z konsekwencji w działaniu. Istotny jest także właściwy dobór partnerów biznesowych a poźniej umiejętność stworzenia dobrze funkcjonującego zespołu.

Każdy z mówców potwierdził, że należy pracować mądrze i z konsekwencją. Szukać wyzwań i inspiracji, ale także mieć czas na swój osobisty rozwój i odpoczynek.

O odniesieniu sukcesu marzą wszyscy, którzy prowadzą biznes bez względu na branżę, w której się specjalizują. Jednak nic nie zrobi się samo i bez naszego udziału. Wszystko znajduje się w naszych rękach i głowach, pytanie tylko czy jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie i sięgnąć na szczyty?

Oby jak najwięcej takich otwartych spotkań odbywało się nie tylko w Reszowie. To kopalnia wiedzy, możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami ale także z osobami prowadzącymi, świetna okazja do poznania nowych, interesujących osób, nastawionych na ciągły rozwój swoich kompetencji.

Leave a Reply